Informacje dla osób niepełnosprawnych - Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku


Informacja dla osób niepełnosprawnych

Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku świadczy usługi dla osób niepełnosprawnych w zakresie:

  • informacja i pobieranie formularzy do rejestracji (parter)
  • rejestracja osób niepełnosprawnych (parter, pok. 02-04a)
  • dobór i kierowanie osób niepełnosprawnych na wolne miejsca pracy (I piętro, pok. 111)
  • organizacja szkoleń (I piętro, p. 102 i 103)
UWAGA: 
Osoby z naruszoną sprawnością ruchową uniemożliwiającą osobiste zgłoszenie się w wyżej wskazanych pokojach, będą obsługiwane na parterze urzędu pracy, po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby w punkcie informacji – parter.

W odpowiedzi na zadawane pytania ze strony osób poszukujących pracy i pracodawców chcących zatrudnić osoby niepełnosprawne wyjaśniamy, że w przypadku wpisu na orzeczeniu o niepełnosprawności „żadna praca" nie ma przeszkód do zatrudnienia osoby posiadającej takie orzeczenie. Osoby te mogą być zatrudnione zarówno na otwartym jak i na chronionym rynku pracy. Jest to nieścisłość terminologiczna, która nie może mieć wpływu na odsunięcie osoby od zatrudnienia. Osobą decydującą o dopuszczeniu do pracy na danym stanowisku jest lekarz medycyny pracy.

W przypadku osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności nie ma konieczności obioru stanowiska przez Państwowa Inspekcję Pracy, jak to było w latach wcześniejszych. Od kwietnia 2010 roku również wystarczy zgoda lekarza medycyny  pracy.

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę